Inne model RC - Strona Motylastego : 12.09.2024

Przejdź do treści

MOJE KONSTRUKCJE I MODELE Z ZESTAWÓW

Poniżej prezentowane są modele głównie z zestawów, modele nie należące do rodziny ToTo, oraz modele zbudowane z "obcych"
planów. Jeśli chodzi o zestawy to od dłuższego już czasu preferuje konstrukcje firmy MULTIPLEX z racji ich fantastycznej jakości
i dopracowania. Przez długi okres swej działalności modelarskiej wzbraniałem się głównie przed budową, a właściwie składaniem zestawów "z pianki", dzisiaj jestem ich wielkim zwolennikiem. Jeśli ktoś  ma większy ciąg do samego latania a nie budowy, polecam je z czystym sumieniem.


JUPITER - model z włoskiego zestawu, całość z tworzywa ABS, skrzydła - rdzeń styropianowy kryty ABS-em, silnik 6,5 cm MVVS, pięć kanałów - silnik, kierunek, wysokość, lotki.
Model typu trener, lata bardzo poprawnie, w miarę wolno. Alternatywa górnopłatów.
KOMPILAT - Dwa w jednym, czyli o tym jak postanowiłem reaktywować model który nigdy nie latał - Velvia ArtHobby, oraz model który kiedyś dał mi całą masę frajdy, mój pierwszy elektryk. Połączenie tych dwu konstrukcji dało chyba nie złego ścigacza.
VELVIA - szybowiec firmy ArtHobby.
Przeznaczenie modelu - loty w termice i takoż loty zboczowe. W skład zestawu wchodzą wszystkie elementy potrzebne do jego złożenia, w miarę czytelna instrukcja.
Kałub laminat, płaty styro + fornir.
FUNFLY - model powstał na podstawie rysunków zamieszczonych  w Młodym Techniku pod koniec lat 90-tych. Model został oblatany w roku 2009 w trakcie zlotu w Prusicach. Od tego czasu leży i czeka na swój czas - mam nadzieję
KI-61 HIEN - dzięki uprzejmości znajomego dostałem do oblotu model Ki-61. Bardzo mi się ta zabawka spodobała i postanowiłem coś takiego wystrugać i pobawić się w ESA. Po przegranej walce od dawna w krainie "wiecznych łowów".
P-51D MUSTANG. Model ten jest prototypem konstrukcji Marka Rokowskiego z firmy www.napolskimniebie.pl
Przypadła mi przyjemność budowy owego prototypu i jego przetestowania przed wypuszczeniem do masowej produkcji.
TIGERMOTOR  STAR 3D - model halowy.
Do testów dostarczyła mi go firma www.abcrc.pl
Model w całości wykonany z EPP i węgla. Zestaw zwiera wszystko z wyjątkiem regulatora obrotów, serw i pakietu.
SU-26. Prototyp nowego modelu firmy Flying-Dog z Wielkiej Brytanii. Mój udział w tym projekcie to wzór malowania. Model dostałem do budowy, opisania i przetestowania przed wypuszczeniem "do produkcji".
ZLIN Z-50 produkcji Marka Rokowskiego.
Prototyp nowego modelu firmy www.napolskimniebie.pl
Zadaniem moim było go opisać, powytykać błędy ewentualne, zbudować, pomalować i oblatać. Marku wielkie dzięki.
FOX 1800 model akrobacyjny szybowca produkcji ST-MODEL.
Model nabyłem jako używany.
W temacie tym chciałem opisać poczynione przeróbki, które głównie tyczą wymiany napędu, przebudowy przodu modelu etc.
EASY GLIDER. Jakiekolwiek pisanie czegokolwiek o tym modelu nie ma absolutnie sensu. Wystarczy kupić, poskładać i latać nie wdając się
w żadne dywagacje. Idealny dla kogoś,
kto chce rozpocząć zabawę  z modelarstwem lotniczym RC.
SOLIUS firmy MULTIPLEX.
Model ten dostałem z prośbą o złożenie i oblatanie.  Postanowiłem przeto przedstawiĆ małĄ recenzję tego zestawu. Doskonały następca EasyGlidera, wykonany na właściwym dla producenta poziomie.
BLIZZARD firmy MULTIPLEX. Ten model dowodzi, że można z "pianki" zrobić prawdziwą, no prawie prawdziwą "spawarkę". Fantastycznie szybki, świszczący i co najważniejsze przewidywalny w locie model. Bardzo mocna konstrukcja.
PANDA SPORT firmy MULTIPLEX.
Zabawa, wygoda i małe koszty.
Tak krótko scharakteryzowałbym tego motoszybowca. I małe pole do popisu. Wszak model fabrycznie przewidziany jest tylko pod silnik, wysokość i kierunek. Prosi się o lotki.
PIONEER firmy RPLANES
Model idealny, idealny jako pierwszy, idealny jako wstęp do modelarstwa lotniczego RC, idealny jako lekka platforma FPV.
Moja mała recenzja tego DOSKONAŁEGO modelu. W pełni polecam.
ACROMASTER firmy MULTIPLEX.
Model ten zajął w moim hangarze miejsce ToTo-15. Fantastyczna wprost rasowa sylwetka. Sprawdzona i doskonała konstrukcja. Dostojny w locie.
HERON firmy MULTIPLEX.
SOLIUS po przeróbkach, ten sam kadłub, jednak inne usterzenie, większa rozpietość płata, klapy do lądowania.  Konstrukcja mocniejsza od SOLIUSA.
PARK MASTER PRO firmy MULTIPLEX.
Pełen FUN i zabawa w powietrzu.
Postanowiłem swoje doświadczenia halowe wypróbować w warunkach nie halowych.

EXTRA 330 SC firmy GREAT PLANES.
Halowy model depronowy.
Dostałem do zbudowania, testów i oblotu.

Mały, ale wariat - inaczej nie da się tego modelu określić w mojej opinii. Za sprawą Zbiga aż trzy takie modele zawitały
u nas. Maleństwo, raptem 845 mm rozpiętości, sterowanie tylko lotkami, do tego napęd.

EXTRA 330 SC firmy MULTIPLEX
Halowy model z EPP, kupiłem ten zestaw z największą ciekawością i nie żałuję. Katuję go już kilka sezonów i naprawdę wart jest wydanych pieniędzy.


SLICK X-360 firmy MULTIPLEX
Zaciekawił mnie bardzo ten model, miałem okazję dorwać go
w ramach pracy zleconej. Fajnie się go składa i fajnie się nim lata.

Arrow V.5 Donatasa - klasyka halowa.
W ramach prac zleconych przyszło mi zaznajomić się z klasyką samą w sobie. Model ten budowałem z wielką przyjemnością ciekaw jego właściwości lotnych.
Funtic firmy ONETEAM
Fajnie wygląda, fanie się go składa i to chyba wszystkie "fajnie" , jakie mogę wymienić. Coś mi w tym modelu nie gra, ale jeszcze dokładnie nie wiem co.



MODELE ŚMIGŁOWCÓW I KOPTERY

Zabawę z śmigłowcami zapoczątkował u mnie TREX-600 firmy ALIGN, który to model składałem na zamówienie. To spowodowało, że zainteresowała mnie ta forma latania. Jak do tej pory cały czas próbuję nauczyć się latać - jakkolwiek wisieć. I tak od lat.


Model ten to przeróbka fabrycznej Lamy 3 i Comanche'a.  Zdemontowałem w całości kadłub oryginału. Dorobiłem z laminatu na kopycie depronowym kabinkę. Model wielokrotnie przerabiany i przebudowywany.
BELT - CP firmy ESKY.
Kolejna próba wejścia w śmigłowce po LAMIE.
BELT NANO CP-S firmy Horizon Hobby.
Po doświadczeniach z Lamą, Beltem pewny, że nigdy już nie spróbuję śmigłowca, śmigłowiec taki nabyłem metodą kupna.
Chyba w końcu nauczę się latać.


SYMA X8C VENTURE - pierwszy dron w mojej stajni. Służył mi głównie do latania z kamerką RUNCAM2 w celu zapoznania się z tematem.



Blade 180  firmy Horizon Hobby to taka mała odrobina szaleństwa. Strach przed rozbiciem Symy i RUNCAMA skłonił mnie do nabycia tego wariata. Dzięki tej zabawce opanowałem latanie w MODE-2.


YUNEEC Q500-4k - po długich mękach, przemyśleniach, walce z samym sobą świadom ceny i świadom wspaniałych możliwości, jakie przede mną się roztaczają w temacie filmu
i foto zdecydowałem się na coś poważniejszego.



MODELE NIE LATAJĄCE

Odskocznia od tego wszystkiego, co porusza sie metodą przemieszczania się powyżej gruntu. Traktuję to jako formę fajnej zabawy.

MINI BUGGY firmy Radline. Bardzo fajna zabawka dająca przedsmak modelarstwa samochodowego. Napęd na cztery koła, pistoletowy nadajnik. Pozwoliłem sobie zapodać parę zdjęć tego "modelu".


RACING CLUB. Chińska zabawka na wzór modelu jachtu. Sterowana dwoma serwami - jedno to winda żaglowa, drugie obsługuje ster.

Prezentowane tu obrazki, fotografie i teksty są mojego autorstwa, no chyba, że podałem inaczej. Kopyrnity rajt ( C ), a co ?
Podpinanie się pod nie, kopiowanie i używanie w niecnych ( zarobkowych ) celach jest czystej miary ................... i tak to będę nazywał.
Moje media:Blog modelarski, Facebook, Youtube, kliknij na ikonę powyżej.
Blog modelarski, Facebook, Youtube, kliknij na ikonę powyżej.
Wróć do spisu treści