Fort - poliO - moje SiVi

Przejdź do treści


Fort-poliO, folio port, albo też i może port folio, jak zwał, czyli w wielkim skrócie o tym co robię.
Zaś informacje o tym co robię, gdy nie "rysuję" znajdziesz na moich stronach prywatnych. Linki do nich w stopce.


 Nie obce mi słowa :

- siena palona, RAL
- terpentyna, White Spirit
- płótno, 3D, STL
- pędzel, sztaluga, aerograf
- MaxErnst, Aivazowski
- Siudmak, Wierieszczagin
- Beksiński
- tablet, Krita Digital Painting
- Shop, Corel, Sketchup
- lustrzanka, fotografia, kadr
- dron, 4K, gimball, RC
mal01.jpg
mal02.jpg
mal03.jpg
mal04.jpg
mal05.jpg
mal06.jpg
mal07.jpg
mal08.jpg
    
       Witam, Tomasz Motyl "Motylasty" - rocznik słuszny, bo 1967,  na co dzień zajmujący sie informatyką i grafiką, pasjonat modelarstwa lotniczego RC i modelarstwa redukcyjnego 1:35.  No to ... lecimy. Połowa lat osiemdziesiątych, zobaczyłem pierwszy mikrokomputer i jakiś prosty program rysunkowy na Spectruma, postanowiłem zrobić samemu coś podobnego i tak powstał mój pierwszy program do rysowania, który napisałem sam na Sinclaira Zx Spectrum, później przeskoczyłem jakoś tak w roku 1988
na Amstrada 6128 i tak powstawały moje pierwsze wypociny w temacie grafiki.
Rok 1990 pierwszy pecet i od razu ...... AutoCad jeszcze w środowisku Dos-a. W 1991 Windows 3.10 ( 3.11 ) i Corel Draw 3.0. W tym roku mija 31 lat mojej pracy w Corelu - szok :).  Przez kilkanaście lat zajmowałem się projektowaniem logotypów, broszur, folderów reklamowych, opakowań, medali, kalkomanii modelarskich i tworzeniem dokumentacji i rysunków typowo technicznych.
Jakoś tak około 2003 roku po zakupie pierwszego aparatu cyfrowego zainteresowałem się poważniej obróbką fotografii i wszystkim tym co można zrobić na polu grafiki rastrowej, stąd też wpierw CorelPhotoPaint i wreszcie PhotoShop, który pozwala mi się wyżyc bardziej twórczo i "przelać" na obraz swoje chore wizje i reakcje na otaczającą rzeczywistość. Do tego doszły j
akieś tam przymiarki do Krita Digital Painting w duecie z tabletem Wacom-a. Technika ta bardziej przypomina mi tradycyjne malowanie farbami olejnymi i pędzlem, do którch czasami udaje mi się powrócić. Wreszcie Sketchup i modelowanie 3D, głównie używany do projektów modelarskich i tworzenia elementów
na potrzeby wydruku 3D, czasami też tematów poważniejszych, jak wizualizacje, projektowanie mebli, elementów typowo technicznych  itd.
Do tego wszystkiego trochę projektów stron internetowych tworzonych głównie w systemie Incomedia WebSite.

Do tego wszystkiego odrobina wyobraźni.

Strona ta to takie moje przewrotnie pokazane portfolio, czy też może raczej CiVi. W zakładce Portfolio strony netowe, które projektowałem, W szopie - moje prace związane
z obróbką fotografii, trochę twórczości własnej, zabawy z obrazem, fotografii z drona itd. Obok szopy - trochę przykładowych prac w Corelu, Sketchupie itd.
Wreszcie Upadek - bo każdy upada i powstaje. W stopce zaś to co mnie pasjonuje prócz "obrazu", czyli linki do moich dokonań na płaszczyźnie modelarstwa lotniczego.

MOJE KONCEPCJE W TEMACIE WWW.

     Czasami udaje mi się coś w tym temacie zdziałać, coś zaproponować, coś narysować. Niektóre z tych projektów wygasły, firmy upadły lub nie powstały, niektóre zaś istnieją. W przypadku strony firmy Inpol-Papier wykonałem całość sceny zakładów w technice 3D, render ten stanowi tło strony i ukazuje Bardo z różnych stron.       • Co oni mogą mi zrobić – spytał konfidencjonalnie – gdybym odmówił ?
  • Prawdopodobnie będziemy cię musieli rozstrzelać.
  • Jak to "będziemy" ?, Co to znaczy "będziemy"?
  • Odkąd to jesteś po ich stronie?
  • A mam być po twojej, kiedy cię będą rozstrzeliwać ?

"Paragraf 22" - J.Heller... kiedy zerkasz w czeluść, czeluść zerka w ciebie ...
Prezentowane tu obrazki, fotografie i teksty są mojego autorstwa, no chyba, że podałem inaczej.
(C) - kopyrnięty rajt - wszelkie i nie wszelkie prawa zastrzeżone, a co ?
Podpinanie sie pod nie, kopiowanie i używanie w niecnych celach jest czystej miary ................... i tak to będę nazywał.
Wróć do spisu treści