WITAJCIE W SAMEJ D...PIE ŚWIATA

...kiedy patrzysz w czeluść, czeluść patrzy w Ciebie

TYTUŁEM WSTĘPU

URSZULKA  

Co tu dużo gadać ?
W próżności swej postanowiłem stworzyć najlepszą stronę o amatorskim modelarstwie lotniczym RC. O ile oczywiście możliwe jest stworzenie strony najlepszej :)
Stronę, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, głównie kierowaną do początkujących adeptów tego wspaniałego hobby, ale mając też nadzieję, że starsi modelarze znajdą tu coś dla siebie.
Trochę też marudzę o fotografii, chciałbym pomarudzić o grafice, o ile czas na to mi pozwoli. Wszystkie teksty, fotografie na stronie ( o ile nie podałem inaczej ) są mojego autorstwa i kopiowanie ich, a co najgorsze podpisywanie się pod nimi przez innych ( co już mnie spotkało ) uważam za czystej miary sq...syństwo.
Całość zaś skromnie pozowliłem sobie nazwać
BATERFLAJOWY ŚWIAT. Pod tą nazwą serwis sobie wisi od 2004 roku po dzień dzisiejszy zresztą.

Czym jest ten świat ?
Dla jednych to religia, dla innych działalność na kanwie społecznej, a dla mnie egoizm w najczystszej postaci realizowany poprzez amatorską twórczość na polu fotografii i modelarstwa wszelkiej maści, głównie RC.

Po co ?
Świat ten tworzę z czystej próżności, może po to by unaocznić że nie tylko praca, nie tylko pilot TV, nie tylko browar, nudna codzienność, gonitwa za własnym ogonem.
Każdy po sobie pozostawia zazwyczaj dwie daty na nagrobku, może uda mi się zostawić coś więcej, wszak szlag mnie może trafić w każdym momencie z byle powodu.

Dla kogo ?.
Dla takich jak ja sam, dla takich dla których pytanie " w jaki sposób mucha ląduje na suficie" wbrew pozorom nie jest pytaniem kretyńskim.

Baterflajowy Świat to nie tylko ta strona, drugim członem tej strony jest od początku roku 2013 blog modelarski pod
adresem : www.motylasty.blogspot.com
Inne aspekty mej aktywności to modelarowanie forum modelarskiego : forum rcclub.eu

Zamieszczone poniżej fotki chyba w dużym skrócie oddają istotę mych poczynań i przemyśleń, a takoż i są odpowiedzią czym jest ten mój świat.

 
FOTOGRAFIA CYFROWA

 

 

 

GŁUPOTA   MODELARSTWO RC

 

 

 

SYLWIA MOTYL   SYLWIA MOTYL

 

 

PRZYSZŁOSĆ   TERAŹNIEJSZOŚĆ


Odezwa do braci modelarzy, a takoż i fotopstryków. Jeśli chcesz wymienić się sznurkami, chcesz by na mojej stronie znalazł się sznurek do Twojej, napisz do mnie, lub daj znać przez KSIĘGĘ GOŚCI, chętnie się wymienię i zarazem innym właścicielom stron o podobnych treściach daje zgodę na zamieszczenie linku, gdyby ktoś był chętny oczywiście.

Czytaczu jeśli masz ochotę wyrazić jakąkolwiek opinię zajrzyj do księgi gości lub na mojego bloga.

Jeśli masz ochotę skrobnąć coś osobiście do mnie, masz ku temu sposobność poniżej.

Możesz też napisać do mnie na adres mailowy : tomaszbm@gmail.com

Wszystkie pola formularza wymagają wypełnienia.
www.motylasty.pl

 

SENSU POZBAWIONE WODY LANIE

Ad'rem
Pewnego marcowego ranka 67 roku bocian niosący przesyłkę na trasie Częstochowa - Nowy Targ zostaje nagle trafiony wolframową kulką łożyskową wystrzeloną z procy w okolicach okolic Gliwic. Prędkość kulki w momencie trafienia wynosiła ok. 50 m/s. Dokładnie po 4 mikrosekundach, gdyż tyle potrzebował impuls nerwowy by dotrzeć do małej mózgownicy tego ptaka, bociek rozdziawia z bólu dzioba. Przesyłka upada z przyspieszeniem 9.81 metra na sekundę kwadrat wbijając się w grunt na głębokość ok. 12 cm. Ta przesyłka to JA, a to co przeżyłem to było wstrząśnienie baniaka.

Inna wersja mówi, że wypadłem z pociągu jadącego do Kielc. W wyniku kłótni z konduktorem, przeciągu w przedziale, becik w który byłem owinięty wylatuje poprzez otwarte okno w okolicach pewnego miasta powiatowego niedaleko Gliwic, uderzając z impetem w tablicę, tablica była z płyty pilśniowej - czerwony napis na białym tle. Oderwany fragment tablicy ląduje w pobliskim zagajniku, zaś sama treść uwieczniona na tablicy diametralnie wpływa na okolicznych mieszkańców zmieniając ich sposób podejścia do życia, niejako je przewartościowując, od tej pory napis brzmi " WAŁA SOCJALISTYCZNEJ OJCZYŹNIE", i przyczynia się do powstania pierwszych prywatnych inicjatyw na tym terenie.
Uderzenie w tablice było dość silne, doznałem wstrząśnienia baniaka..

Wersja trzecia - chyba ta najbardziej prawdopodobna, szpital powiatowy, marcowy poranek 67 roku, porodówka, sala nr 3, rodzi się na niej ładna pulchniutka dziewczynka. Dzisiaj już nie jest taka ładna, za to zdecydowanie pulchniejsza, w życiu miała jednego faceta, ale to było dwadzieścia lat temu, uczy w szkole matematyki, przysposobienia do życia w rodzinie, prowadzi hór przy parafii, w wolnych chwilach uskutecznia moherowe berety na drutach, na wszystkim zna się najlepiej i tak na serio nikt jej nie trawi. Dwie sale obok rodzi się niemowlę z siusiakiem, prawie 4 kg, gęste czarne włosy, wielkie świecące oczka, to też nie ja, ja rodzę się w taksówce, która właśnie staje pod szpitalem, lekarz staje z rozdziawioną gębą, "to będzie albo geniusz albo idiota".
Akuszerka myli głowę z dupcią, to było wstrząśnienie baniaka.
Dwa miesiące w inkubatorze, z czego miesiąc bez prądu, w ciemnościach.

WISIELEC  
     
"...jedni rodzą się nijacy, inni w pocie czoła do nijakości przychodzą, innych nijakość szuka sama..." - tu spotkały się te trzy przypadki   "... należał do tych ludzi co to wiszą w muzeach na ścianach i mają dwoje oczu po tej samej stronie twarzy..."

 

MOJE DANE TECHNICZNE

Wzrost :

 

179
Waga :

 

słuszna
Oczy :

 

dwoje, jedno prawe zielone, natomiast drugie za to lewe, ale niebieskie
Długość i kolor włosów :

 

brak długości i brak koloru
Numer buta :

 

mały kajak
Numer kołnierzyka :

 

44
Zużycie alkoholu :

 

absolutnie zerowe w każdej postaci
Best before :

 

nie określony
Percepcja wzroku :

 

norma
Percepcja słuchu :

 

norma
Kłamliwość :

 

nie wiem co to takiego
Poczucie humoru :

 

absolutnie zupełny brak lub też zupełnie absolutny brak
Poczucie estetyki :

 

zachwiane, bardzo mocno zachwiane
Stosunek do płci odmiennej :

 

odmienny
Stosunek do płci tej samej :

 

taki sam
Stosunek do stosunku :

 

nie ustosunkowany
Rodzina :

 

sierota
Znaki szczególne :

 

brak uchwytu na kostkę zapachową w okolicach ......
Poziom IQ :

 

do 9 rano wartość jednocyfrowa, później spada
Marzenia :

 

rezygnacja ze strachu przed nie spełnieniem lub co gorsza spełnieniem
Najważniejszy dzień w życiu :

 

dwudziesty trzeci
Uznawane świętości :

 

brak totalny
Telewizja :

 

czarno biała
Kino :

 

fajna sprawa
W kólko oglądany film :

 

Czas Apokalipsy
W kółko czytana książka :

 

Paragraf 22 Hellera
W kółko słuchany utwór :

 

The End - The Doors
Wzór osobowości :

 

Kojot ze Strusia Pędziwiatra
Zboczenia :

 

szpilkli i długie nogi - oczywiście nie swoje i nie na swoich nogach
Orientacja polityczna :

 

sezon polowania na kaczki
Najczęsciej czytany serwis :

 

właśnie ten
Obawa :

 

że zgłupieję do reszty
Większa obawa :

 

co gorsza, że jednak zmądrzeję
Największa obawa :

 

że moja obawa połączy się dnia pewnego z większą obawą


CO ROBIŁEM BY ZAISTNIEĆ

Tutaj parę zdań o historii tej strony.
Pomysł WYWIESZENIA się kwitł we mnie powoli, ze wszystkich stron tylko adresy, maile, piny, puki, kody, numery, certyfikaty, protokoły.Świat oszalał, oszalałem i ja. Internet , teraz wiem jak to się pisze, wcześniej myliłem to pojęcie z innym.
Pomocną dłoń podał mi sąsiada syn, który dobrze znał woźnego internatu przy Zespole Szkół Gastronomicznych, udałem się do niego po garść wskazówek, znaczy do tego woźnego, człek starszy już, bywały w świecie, on naprowadził mnie na dobrą drogę, wytłumaczył, iż nie o INTERNAT , a o INTERNET zapewne mi chodzi. Oświecił mnie niejako, opowiadał, a erudytą był wspaniałym o świecie stron www, o mailach, allegrach, onetach, randkach, niesamowita sprawa. Postanowiłem zrobić i ja taką stronę, pomyślałem po co pchać się od razu w WWW, może na początku wystarczy tylko jedno W, tak też i zrobiłem. Moja pierwsza strona był dość statyczna, by nie powiedzieć uboga, zrobiłem ją z tektury falistej, wzmocnionej czterema listewkami, na trwałe zawiesiłem w przedpokoju, na środku moje zdjęcie, pod spodem zdjęcie mojego kota, coś tam o sobie napisałem, dwa podkreślenia czerwonym markerem i jedno niebieskim. Wyglądała super.
Po paru dniach , jako że strona powinna żyć, przy pomocy zszywacza i taśmy dwustronnej przymocowałem do niej pudełko po butach , już miałem skrzynkę mailową. Zaświtała mi jeszcze myśl, żeby jakiegoś APLETA JAVY umieścić, niestety nic z tego nie wyszło, w sklepie motoryzacyjnym mieli tylko APLETY do Hondny, Suzuki, ale do JAVY nie mieli, co prawda znajomy co szmuglował knedliki z Czech obiecał mi coś takiego załatwić, ale ....
Kwesta ANIMACJI we fleszu też przepadła, byłem co prawda w Bielsku w Semaforze, tam gdzie kręcili Misia Uszatka i Bolka i Lolka, ale syndyk masy upadłościowej powiedział mi, że już nikogo ze starej ekipy animatorów nie zastałem. Strona pozostała statyczna. Z kawałka starej rolety okiennej pomalowanej na żółto zrobiłem BANNER, umieszczając na nim proporczyki Polonii Bytom, Górnika Zabrze, Świadectwo Pierwszej Komunii wnuczki sołtysa z Parzymiechów Dolnych i tabliczkę informacyjną posterunku SOK z dworca kolejowego w Słupsku, obok na gwoździu wisiała skarbonka z puszki po piwie, zawsze to pare groszy wpadnie za reklamę.
Pokazałem ją sąsiadce, zaraz też zrobiła swoją stronę, ale zrobiła ją na szydełku, na dole przyczepiając takie kolorowe koraliki ze szkła, widać było kobiecą rękę. To były pierwsze strony w na naszej ulicy, potem jeszcze doszła strona zakładu pogrzebowego "PROMYCZEK" piękna, gustowna zrobiona z płyty granitowej i chromowanych uchwytów od trumny. Odwiedzaliśmy w trójke te swoje strony, dodaliśmy się wzajemnie do ulubionych, po jakimś czasie zrobiliśmy linki ze sznurka do wieszania prania. Licznik odwiedzin wzajemnych zrobiony z zawieszonego na gumce ołówka kopiowego i gumki co jakiś czas musiałem kasować, bo się przepełniał. Postanowiliśmy wyjść na świat, strona W to było za mało, dalszym krokiem była strona WW, zrobiłem zdjęcie tej swoje strony i stron sąsiadów, pokserowałem to , wywiesiłem na całej ulicy,
w każdej klatce, nawet poleciałem na pocztę zamieścić adres strony w książce telefonicznej.

To cały czas było nie to , w dalszym ciągu brakowało nam tego ostatniego W.

Praktyka praktyką, ale wiedza teoretyczna jest najważniejsza, poszedłem do księgarni, bardzo miła pani
poradziła mi pozycję SAMOTNOŚĆ W SIECI, a o to chodziło , o SIEĆ, od razu kupiłem wszystki pozycje o rybołóstwie, locję Bałtyku i przewodnik po latarniach morskich. Szlag by to trafił, ani słowa o WWW.
Szukałem dalej, obejrzałem wszystkie występy Adama Słodowego, obleciałem Praktikery na południu kraju, przejrzałem 30 roczników Młodego Technika, od deski do deski przeczytałem pierwsze wydanie ZRÓB TO SAM Adama Słodowego, ani słowa o WWW.

www.motylasty.pl
www.motylasty.pl

PRACA - PONOĆ USZLACHETNIA

KIEDYS PASJA, TERAZ TYLKO PRACA

MOTYLASTY

Na początku lat 80-tych dorwałem pierwszy mikrokomputer, już wtedy wiedziałem że to będzie moja praca, od początku interesowało mnie programowanie, nie czułem pociągu do "rozrywkowych" zastosowań tego sprzętu, była to maszyna typu Spectrum, później pojawiło sie jakieś Atari.
Od połowy lat 80-tych pasja zmieniła się w pracę, pracowałem, czy też swiadczyłem usługi na rzecz następujących firm i instytucji :

1987-1990 Pracownia Psychologiczna Dowóddztwa Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych w Wa-wie, gdzie zajmowałem sie pod kier. płk.H.Kempińskiego tworzeniem systemów komputerowych do badań psychologicznych, badań typów osobowości, badań inteligencji itd, na systemach tych przebadano kilkanaście tysięcy osób wcielanych do służby w Jednostkach Nadwiślańskich, Biurze Ochrony Rządu.


1990-1992 - informatyk w Z.T.S. "Nitron Erg "- admin. NOVELL, programista.
1992-1992 - infromatyk w Zarządzie Budynków Komunalnych.
1992-1995 - informatyk w P.P.H.U. INPOL S.C. - administrator, programista.
1992-2000 - współwłaściciel Biuro Usług Komputerowych "UR" S.C. - programista, grafik.
1995-1998 - współwłaściciel P.P.H.U INPOL-MARKET SP. Z O.O. - programista, grafik.
2000-2001 - informatyk P.P.H.U. EWIKON - programista
2001--------- specjalista d/s informatyki A.I.G. S.A. - admin, programista, czasami grafik
2003-2006 - właściciel Biuro Usług Komputerowych DIVA-SOFT
dobiegła kresu swych ni i nie istnieje, część upadła, a część radzi sobie po dzień dzisiejszy.

Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Firma komputerowa APPLISOFT - Tarnowskie Góry   DPS - AWANS - Tarnowskie Góry
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Integrator Systemów Wentylacji AWK - Zabrze   Księgarnia PADREBOOKS - Bytom
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Agencja reklamowa REKLAMA - Bytom   SKlep modelarski - Bytom
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Restauracja U MICHAŁA - Świerklaniec   Integrator Systemów GREENELECTRIC
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Restauracja MILITARY PUB - Bytom   AIG S.A. - ISO - strona intranetowa
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Elektroinstalacje - ZIEDAWID - Potępa   FPHU URAMET-TG - Tarnowskie Góry
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Firma budowlana TEAMBUD - Kamieńskie Młyny   Elektronarzędzia - TREK - Tarnowskie Góry
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Pneumatyka, Szpitale - NURMED - Tarnowskie Góry   Zakład ślusarski KRYMET - Tarnowskie Góry
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Dom Pomocy Społecznej Boromeuszek - Tarn-Góry   Biuro rachunkowe INVESTA - Tarnowskie Góry
Projekty Motylastego   Projekty Motylastego
Skup złomu INVERTA - Tarnowskie Góry   Herbaciarnia ANULA - Piekary Śląskie


PISARSTWO KOMPUTEROWE

W dorobku moim na przestrzeni lat pracy jako programista znalazło się kilka aplikacji bazodanowych :
- Systemy analizy kwestionariuszy badań osobowych napisane w językach Turbo-Basic i Turbo C
- System informacji czynszowej napisany w języku Clipper 87
- System kadrowo-płacowy napisany w języku Clipper 87
- System klasyfikacji wyrobów hutniczych napisany w języku Clipper 5.01
- System klasyfikacji wyrobów hutniczych napisany w języku FoxPro 2.6
- System sprzedaży napisany w języku FoxPro 2.6
- System analizy kosztów produkcji napisany w języku FoxPro 2.6
- System rozliczania osiedlowych sieci komputerowych napisany w języku FoxPro 2.6
- Moduły systemu obsługi klientów dla potrzeb "wodnego świata" napisane w języku VisualFoxPro
- System ewidencji sprzętu napisany w języku VisualFoxPro
- Systemy analiz marketingowych

www.motylasty.pl
www.motylasty.pl
www.motylasty.pl


Prócz tego zajmuję się grafiką, projektowaniem etc z użyciem programów :
- CorelDraw - biegła znajomość od wersji 3.0
- Adobe Photoshop Cs3 - znajomośc b.dobra
- Google Sketchup - znajomość dobra

Grafika użytkowa, loga, znaki firmowe
Projekty kalkomani modelarskich
Projekty folderów reklamowych
www.motylasty.pl
www.motylasty.pl
www.motylasty.pl
KLIKNIJ NA OBRAZKI W CELU POWIĘKSZENIA ICH I WYŚWIETLENIA W NOWYM OKNIE

www.motylasty.pl
www.motylasty.pl

HISTORIA TEGO SERWISU

To miejsce jest wskaźnikiem "nowości" na mej stronie. Jeśli jesteś zainteresowany tym, co nowego się pojawiło, właśnie tutaj się o tym dowiesz. Na liście umieszczam historię aktualizacji z ich krótkimi opisami.
Przedstawiam zmiany i historię w okresie od 2010 roku , reszta jest ..... milczeniem.


ROK 2017
Rok ten w całości poświęcam na przebudowanie i przepisanie całego serwisu. Zapraszam na bloga.

ROK 2016
01.03.2016 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , dokumentacja ToTo-24 HALNY
07.04.2016 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , dokumentacja do pobrania plan ToTo-24 HALNY
30.06.2016 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , dokumentacja do pobrania plan ToTo-25 BIM BER
08.09.2016 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , recenzja PARK MASTER PRO MULTIPLEXA
20.09.2016 - PANDA sport firmy Multiplex - przeróbka i modyfikacja modelu..


ROK 2015

19.01.2015 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , dokumentacja ToTo-20 GINTER
14.05.2015 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , dokumentacja ToTo-21 AUGUST
15.05.2015 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , recenzja PIONEERA RPLANES
28.06.2015 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , recenzja ACROMASTER MULTIPLEXA
09.07.2015 - Na warsztacie kątomierze do pomiaru wychyleń lotek i sterów
13.10.2015 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , wstępne słowo o ToTo-22
13.10.2015 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , dokumentacja ToTo-23 BATMAN
09.11.2015 - Uaktualnienie w opisie moich modeli RC , opublikowałem plany ToTo-23 BATMAN


ROK 2014
21.01.2014 - Uaktualnienie w warsztacie depronowym, nowe kleje, trochę na temat EPP.
10.04.2014 - Errata ToTo-3 - uszy - zakończenia płata.
20.05.2014 - PANDA sport firmy Multiplex - opis budowy, a raczej składania.
14.07.2014 - PANDA sport sposób na naprawę uszkodzonego łoża silnika modelu MPX.
21.07.2014 - BLIZZARD MPX, czyli piankowa spawarka.
16.08.2014 -Uaktualnienie w warsztacie depronowym, nowe kleje.

ROK 2013
14.02.2013 -Pierwsze relacja z budowy ToTo-17 vel. PZL P-111 "GWIDON"
23.02.2013 - Dalsza walka z ToTo-17
17.04.2013 - Aktualizacja linków, trochę stron wyleciało, trochę sie pojawiło.
03.05.2013 - ToTo-3 relacja z budowy modelu.
13.05.2013 - Modelarstwo plastikowe jako wydzielony dział.
18.05.2013 - ToTo-3 udostępniłem plany modelu.
22.05.2013 - Hamownia do pomiaru napędów elektrycznych. Opis i trochę zdjęć.
01.06.2013 - SOLIUS firmy MULTIPLEX - opis budowy i mała recenzja.
05.06.2013 -T72M i Half Track - w modelach redukcyjnych
13.08.2013 - Plany ToTo-0 oraz ToTo-3 w formie pojedyńczych arkuszy do pobrania.
17.09.2013 - Errata - SOLIUS firmy MULTIPLEX - mam własnego.
26.09.2013 - Zlin Z-50 budowa modelu ruszyła.
09.10.2013 - Budowa prostej stacji do czyszczenia aerografów.
24.10.2013 - Zlin Z-50 dalsza część budowy modelu.
13.11.2013 - Zlin Z-50 koniec budowy.
01.12.2013 - Su-26 EPP - model halowy - opis budowy.

ROK 2012
23.01.2012 - EASY-GLIDER - motoszybowiec dla ...... krótki opis.
06.02.2012 - Trochę nowości w depronowym warsztacie - zabudowy silników, zawiasy taśmowe i UHU-POR
08.02.2012 - Zmiany w kosmetyce całości i nowy tekst w JAJCOWNI
22.02.2012 - Dalsza walka z odrobina kosmetyki, poprawione linki.
05.03.2012 - Przebudowa działu depronowy warsztat.
11.04.2012 - ToTo-6 - plany modelu w formacie PDF, wersja A4 i A2 do pobrania.
29.05.2012 - Zmiana strony tytułowej i nowy dział serwisu W LOCIE
05.06.2012 - Dodano galerię fotografii - dział serwisu W LOCIE
26.06.2012 - Dodano nową galerię fotografii - Wakacje na Mazurach - Galeria 4
03.07.2012 - ToTo-14 "Helmut" oblatany, filmik w dziale W LOCIE i na stronie o budowie modelu ToTo-14
18.07.2012 - ToTo-14 "Helmut" plany do pobrania na stronie o budowie modelu ToTo-14
27.07.2012 - Przeróbka modułu nadawczego FlyDream.
14.08.2012 - KOMPILAT - nowy motoszybowiec, czyli dwa w jednym.
22.08.2012 - ToTo-15 - FunFlay z EPP.
28.08.2012 - Dodano nową galerię fotografii - TOTALNIE ZRYTY PALNIK - Galeria 5
13.11.2012 - Nowy model ToTo-16 "PZL P-238 IGOR" - budowa modelu.
26.11.2012 - Dodano nową galerię fotografii - 20-lecie Inpolu Tarnowskie Góry- Galeria 6
13.12.2012 - Ogólne zmiany, poprawki.

ROK 2011
25.01.2011 - ToTo-13 - motoszybowiec klasy FunFly - początek budowy.
03.02.2011 - ToTo-13 - dalsza budowa modelu - usterzenie.
21.02.2011 - Statyw-gril do szlifowania żeberek, opis, budowa, zastosowanie i dokumentacja PDF.
07.03.2011 - ToTo-13 - dalsza budowa modelu - kadłub i skrzydło.
26.04.2011 - ToTo-13 - dalsza budowa modelu - kadłub i skrzydło.
26.04.2011 - ToTo-12 - koniec budowy modelu, film z oblotu.
27.04.2011 - ToTo-13 - dalsza budowa modelu - owiewka kabiny.
02.05.2011 - Dodałem troche linków w linkowni.
09.05.2011 - ToTo-13 - koniec budowy, model oblatany.
19.05.2011 - Budowa kabinek na bazie kopyta styrodurowego - dział Warsztat
24.05 2011 - Mocowanie silników w modelach depronowych i EPP - dział Warsztat RC - DEPRON
30.05.2011 - Budowa , oblot modelu ESA P-51D Mustang firmy www.napolskimniebie.pl
31.05.2011 - Malowanie napisów, znaków, odznaczeń - farby , technika etc - dział Warsztat RC - DEPRON
01.06.2011 - Test smyczy do nadajnika JR PROPO - dział Warsztat
28.06.2011 - ToTo-13 - zamieściłem krótki filmik z latania tym modelem.
05.07.2011 - ToTo-14 - relacja z budowy nowego modelu.
05.07 2011 - Malowanie napisów, znaków, odznaczeń - farby , technika etc - dział Warsztat RC - DEPRON ciąg dalszy.
05.07 2011 - Budowa płatów modeli depronowych - dział Warsztat RC - DEPRON
05.07 2011 - Piekielna maszyna do wycinania rowków w EPP, styropianie i innych - dział Warsztat RC - DEPRON
25.07.2011 - Hardcorowy Helikopter - krótki opis i parę fotek zabawki.
05.09.2011 - Fox-1800 produkcji ST-MODEL, opis przebudowy modelu.
05.10.2010 - Trochę politykierstwa - JAJCOWNIA.
23.11.2011 - Trochę kosmetyki, poprawki w linkach.
28.11.2011 - Budowa maszyny do cięcia listewek balsowych - dział Warsztat.

ROK 2010
01.01.2010 - Radline RTX-1 Mini Buggy FANG - samochód RC - dział MOJE MODELE
02.01.2010 - ToTo-11 ruszyła budowa nowego modelu akrobacyjnego - dział MOJE MODELE
04.01.2010 - wycinarki do styropianu, styroduru i depronu - dział WARSZTAT RC-DODATKI
16.02.2010 - Poprawiłem plan główny modelu TOTO-0 - dział MOJE MODELE
24.04.2010 - ToTo-12 ruszyła budowa nowego balsowego FunFlaya - dział MOJE MODELE
28.04.2010 - ToTo-11 - dokumentacja z budowy modelu do wglądu.
30.04.2010 - Kątomierz modelarski - DOKUMENTACJA W FORMACIE PDF do pobrania.
07.05.2010 - Plany modelu ToTo-5 udostępniłem w postaci 25 arkuszy A4 PDF - dział MOJE MODELE
07.05.2010 - ToTo-12 - dokumentacja z budowy modelu do wglądu.
26.05.2010 - Zamieściłem kilka fotografii mojej domowej modelarni.
25.06.2010 - Budowa kątomierza do regulacji i ustawienia geometrii usterzenia - dział WARSZTAT RC - DODATKI
11.08.2010 - Nowy dział JAJCOWNIA
17.08.2010 - Zrobiłem trochę porządków w linkowni.
18.08.2010 - ToTo-6 - został pomalowany i oklejony.
05.10.2010 - ToTo-7 - dostępny plan w postaci PDF - jeden arkusz A0.
05.10.2010 - Kawasaki KI-61 Hien - ESA - mój pierwszy model do walki powietrznej.
26.10.2010 - Techniki klejenia depronu, kleje etc. Dział WARSZTAT - TECHNIKI DEPRONOWE
26.11.2010 - relacja z budowy modelu halowego STAR3D firmy Tigermotor.
30.11.2010 - ogólna zmiana w nawigacji na stronie.
14.11.2010 - Nowe kleje opisane w Techniki klejenia depronu, kleje etc

www.motylasty.pl
www.motylasty.pl

PO KIEGO DIABŁA CAŁY TEN CYRK

...z każdą chwilą czuję jak ściany przybliżają się coraz bardziej.. "Czas Apokalipsy" F.F.Coppola

Reasumując możesz się zastanawiać na ile jestem człowiekiem poważnym, na ile zgrywusem, a na ile pajacem ?
Stron podobnych do tej znajdziesz w sieci bez liku, jedne poważne, inne zabawne jeszcze inne napuszone bijące swą mądrością. Tutaj nie znajdziesz odpowiedzi, cała siła tkwi w tym, iż w takim jak to miejsce każdy może być każdym, do woli, bez ograniczeń. Wszak to tylko słowa i obrazki. Aby jakoś sensownie mimo wszystko spróbować podsumować siebie samego jeszcze jeden cytat z końcowych scen Czasu Apokalipsy.
TOMASZ MOTYL

...Ty wiesz, co on chce powiedzieć ?
To dialektyka, prosta dialektyka
od zera do dziewięciu bez gdybania,
przypuszczania, ułamków.
Na ułamkach nie polecisz w przestrzeń,
bo co ?, wylądujesz na trzech ósmych.
Jak chcesz się dostać z tego piekła na Wenus ?
W logice masz tylko miłość i nienawiść,
albo kochasz, albo nienawidzisz.
Tak funkcjonuje ten świat.
Spójrz w jakim taplamy sie gównie.
Żadnych fajerwerków, cisza, groza, groza.......

www.motylasty.pl
Jeśli chcesz się ustosunkować słownie, to zapraszam do księgi gości, gdzie możesz pozostawić po sobie ślad.
Możesz też napisac do mnie bezpośrednio, jeśli chcesz zachować odrobine prywatności, bądź spokojny, słowa
Twe poza granice powiatu nie wyjdą :)

A   A   www.motylasty.pl


www.motylasty.pl